Wpisy

 • sobota, 24 marca 2012
  • Na co zwracać uwagę podczas wyboru noclegu?

   Wybierając się na wczasy czy wypoczynek, koniecznie musimy pamiętać o kilku podstawowych sprawach, jak pieniądze dokumenty czy nocleg.

   Jeśli chodzi o to ostatnie, to wybór jest ogromny – zwłaszcza w znanych kurortach. Odpowiednie noclegi można znaleźć niemalże na każdym kroku, a jedyne czym się różnią, to standard i cena. Jednak to już od zasobności naszego portfela zależy, jakie noclegi sobie wybierzemy.

   Oczywiście warto zwrócić uwagę na ewentualną lokalizację, jakość pokoi, czy możliwość kupna wyżywienia. Jednak obecnie panuje tak ogromny wybór i konkurencja, że z łatwością uda nam się znaleźć noclegi o którym marzyliśmy. Oczywiście zależy też, w jakim okresie roku szukamy – w wakacje ciężko znaleźć nocleg „od ręki" i zdecydowanie lepiej jechać na wczasy mając już wcześniej zarezerwowaną kwaterę. Podobnie ma się sytuacja w górach w zimę, często nie ma wolnych pokoi, gdyż zostały zarezerwowane.

   Poszukując zatem noclegi musimy pamiętać o wszystkich aspektach, począwszy od cenowego, a skończywszy na wyżywieniu czy wygodzie. Wybór nie jest prosty, ale bardzo często możemy znaleźć ciekawe i stosunkowo tanie oferty – trzeba jednak zwracać uwagę, czy nie ma tam jakiś haczyków.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Na co zwracać uwagę podczas wyboru noclegu?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ania.solska
   Czas publikacji:
   sobota, 24 marca 2012 00:56
 • czwartek, 13 stycznia 2011
  • Zima w pełni, czas na kulig

   Mamy piekną zimę na Kaszubach, bardzo dużo śniegu, wszystkie drogi zaśnierzone, warunki niemal idealne na kulig.

   Calkiem sporo ofert kuligów można znaleźć w internecie.

   Jednak ja czego wymagałam to przede wszystkim kulig konny z zaprzęgiem z dala od wszelkich obleganych zimą miejscowościna Kaszubach  typu Wieżyca czy Szymbark. Tam poprostu jest zatłoczno i brakuje dróg, wiele kuligów się krzyżuje ze sobą, same zaprzegi są często przeciążone.

   Dlatego wszystkim szukającym kuligu na Kaszubach polacam kulig w miejscowości Skoczkowo. Jest to malutka wioseczka otoczona lasami dookoła, wprost idealnie nadająca się na konna wyprawę kuligową.

   Nasz kuligi konny biegł cały czas leśnymi drogami (żadnego asfaltu czy innych wynalazków), Cała przejażdżka miała trwać ok. 1 godziny, jednak zabawa była tak przednia, że kulig został przedłużony do 2 godzin. PO wyprawie ognisko z kiełbaskami i darmowa ciepła herbata z cytryną.

   Naprawde polecam

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   ania.solska
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 stycznia 2011 15:33
 • czwartek, 03 września 2009
  • W góry, czy na kaszuby lub mazury?

   Wiele jest ciekawych opcji na wakacje, jedni chcą jechać w góry, inni zaś wyjadą na mazury lub  kaszuby, jak Polska długa i szeroka ciekawych miejsc nie brakuje. Jeśli o mnie chodzi to mogę wam polecić ciekawe noclegi. Noclegi zakopane, nie zawsze muszą być tanie, dlatego warto byłoby pomyśleć trochę nad tym by znaleźć coś taniego w prywatnych kwaterach. Bo tylko takie są tanie i można w nich spędzić mile wieczór.

   Noclegi na Mazurach też nie należą do najtańszych, wydaje mi się jednak że warto jest zainwestować w coś, co tak naprawdę nam się opłaci. Tanie noclegi są jednak bardzo korzystne na wakacje, każdy grosz jest wazny, nikt nie może pozwolić sobie na utratę dochodów. Nie zrezygnowałbym nigdy z tego co jest dla mnie tak przyjemne. Noclegi zakopane są według mnie jednymi z najdroższych w Polsce, wiadomo jednak iż ranga tego miasteczka jest spora. Każdy kto myśli o Polskich górach, wspomina o Zakopanym.

   Noclegi na Kaszubach zaś także najlepsze są u gospodarzy. Taka noc w wiejskiej chacie ma coś co na pewno nam się spodoba. W takim oto miejscu można naprawdę dobrze wypocząć. Każdy kto był na urlopie, wie że tanie noclegi to podstawa udanej zabawy. Jeśli o mnie chodzi to cenie sobie takie noclegi i to w znacznym stopniu.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ania.solska
   Czas publikacji:
   czwartek, 03 września 2009 18:43
 • piątek, 03 kwietnia 2009
  • A może na Kaszuby?

   A może agroturystyka na Kaszubach :)?

   Kaszuby to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Dużo cichszy i tak samo piękny (a moze nawet piekniejszy) od Mazur. Lasy, łąki, pagórki, setki jesior morze bałtyckie w Pobliżu.

   Główne miasta Kaszub, w których kultywuje się tradycje i język kaszubski to Wejherowo, Kartuzy, Puck, Władysławowo, Chojnice, Kościerzyna. Gdańsk jest siedzibą najważniejszych organizacji kaszubskich.

   Kaszuby dzieli się na 5 regionów kulturowo-językowych:

   1. Norda - obszar północnokaszubskich dialektów (powiaty: pucki, wejherowski)

   2. Westrzódk - obszar wschodniokaszubskich dialektów (powiat kartuski)

   3. Pôłnié - obszar południowokaszubskich dialektów (część powiatów kościerskiego, chojnickiego i tucholskiego)

   4. Zôpôd - obszary należące przed II wojną światową do Niemiec, z niewielkim procentowym udziałem ludności kaszubskiej (powiaty lęborski i częściowo bytowski)

   5. Trzëgard - Trójmiasto.

   Ja ze swojw strony polecam Pôłnié,a w szcególności okolice jeziora wdzydzkiego. Bardzo piękne wakacje można spędzić w maleńkiej miejscowości kaszubskiej (Skoczkowo), z niej jezioro wdzydzkie (kaszubskie morze) oddalone jest zaledwie o okolo 200m. Na Kaszubach polecam sprawdzone kwatery agroturystyczne u Państwa Jaszewskich (agroturystyka, jazda konna) a także wczasy u państwa grulkowskich.  Oba domki położone blisko jeziora Wdzydze. Sympatyczni i mili gospodarze. W obu przypadkach odnajdziemy ciszę i spokój, zobaczymy jak piękne są Kaszuby

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „A może na Kaszuby?”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ania.solska
   Czas publikacji:
   piątek, 03 kwietnia 2009 21:25
 • sobota, 03 stycznia 2009
  • Agroturystyka - jak zacząć?

   Założenie gospodarstwa agroturystycznego nie jest trudne. Wymaga jednak pewnych formalności w gminie. Najmniej kłopotów mają rolnicy, którzy uprawiają ziemię lub hodują zwierzęta i traktują obsługę turystów jako dodatkowe źródło dochodu. Nie muszą wówczas rejestrować działalności gospodarczej.

   Jeśli prowadzący działalność agroturystyczną nie jest rolnikiem (posiada mniej niż 1 ha ziemi), to musi koniecznie zarejestrować tego typu działalność wraz ze wszystkimi zobowiązaniami wobec urzędu skarbowego, ZUS, GUS, REGON itd. Obowiązek taki występuje bez względu na liczbę pokoi, jaką się wynajmuje turystom.

   Liczyć się trzeba z sezonowością agroturystyki i zwracać szczególną uwagę na walory krajobrazowe i ekologiczne miejsca (dużo zieleni, z dala od szosy, czysta woda, w pobliżu jakieś zabytki itp.). Ważne są też zalety interpersonalne, a zwłaszcza otwartość na turystów.

   Prowadząc agroturystykę, przede wszystkim trzeba poznać oczekiwania turystów. Nie można im niczego narzucać, a raczej starać się zrozumieć ich potrzeby. To mit, że agroturystyka musi być tania. Polska agroturystyka ma duże szanse rozwoju, a jej największym atutem jest rodzinne przyjmowanie gości, co bardzo podoba się turystom, zwłaszcza z zagranicy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Agroturystyka - jak zacząć?”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ania.solska
   Czas publikacji:
   sobota, 03 stycznia 2009 02:34